Що потрібно знати про донорство яйцеклітин?

0
998

Ще зовсім недавно жінкам зі страшним діагнозом “безпліддя” залишалось лише сподіватися на диво, однако сучасна репродуктивна медицина здатна подарувати другий шанс будь-якій людині. Звісно, мова йде, перш за все, про донорство яйцеклітин (ооцитів) — завдяки цій процедурі мільйони жінок з усього світу вже змогли відчути себе в ролі матері. 

Не менші переваги процедура дає і самій жінці-донору — крім фінансової винагороди вона отримує безкоштовне медичне обстеження, а також унікальний шанс допомогти іншій людині, що приваблює багатьох. У цьому матеріалі ми поговоримо про донорство ооцитів більш детально. 

Які медичні заклади України спеціалізуються на донорстві ооцитів?

У разі, якщо ви твердо вирішили стати донором яйцеклітини, варто звертатися лише до спеціалізованих клінік — так, наприклад, на донорстві ооцитів спеціалізується відома клініка генетики Mamamate Київ, офіційний сайт котрої знаходиться за адресою: https://mamamate.com.ua/. Варто уникати маловідомих регіональних закладів — у більшості випадків вони не мають професійного обладнання, а компетенція їх спеціалістів залишається під сумнівом. 

Головні вимоги до жінки-донора

Вимоги до потенційних донорів доволі прості. Подарувати другий шанс іншій родині може будь-яка громадянка України, що досягла віку 21 року. Втім, існує і “верхня планка” — до донації не допускають жінок старше 29 років. Серед інших обов’язкових вимог також варто згадати:

  • Успішне материнство. Потенційний донор повинен мати як мінімум одну власну повністю здорову дитину.
  • Стан здоров’я. Жінка не повинна мати хронічних захворювань та спадкових хвороб. 
  • Відсутність шкідливих звичок. Жінки, що зловживають алкогольними напоями, тютюном, або мають наркотичну залежність, не можуть стати донорами ооцитів. 

Також варто зазначити, що клініки можуть відмовити в проведенні процедури жінкам, які приходять лише за грошима — щире бажання допомогти іншій людині повинно бути домінуючим мотиваційним фактором. 

На яку фінансову винагороду може розраховувати донор?

У сучасні скрутні часи це питання хвилює багатьох жінок, однак не слід думати, що проходження цієї процедури здатне вирішити всі фінансові проблеми вашої сім’ї. У середньому, одна процедура донації здатна принести донору близько 1000 євро. Втім, у разі потреби, на чергову донацію можно записатися вже через 3 місяці після першої. Варто пам’ятати, что лікарі не рекомендують зловживати цією процедурою — без будь-яких наслідків для здоров’я жінка може “подарувати” лише 5-6 яйцеклітин.